Ilka Nolens van Optometrisch Centrum Nolens: “Ik verkoop dan ook geen brillen, maar goed zien”



Copywriter

Dag lieve vrienden, mijn naam is Anthony Auwerx (Story Chaser…
Dag lieve vrienden, in de Dorpsstraat 18 vinden jullie Optometrisch Centrum Nolens, een familiezaak die al ruim 50 jaar een gevestigde waarde is in Hasselt. Je oog zal meteen vallen op de prachtige etalage. Bij binnenkomst word je niet alleen hartelijk ontvangen door zaakvoerster Ilka, maar ook door haar trouwe kompaan, Coco de grijze roodstaartpapegaai. Met veel verve vertelt Ilka over haar passie en de wereld van de optometrie.
Studeren in Amerika
Ilka is afgestudeerd als handelsregentes, maar na twee jaar lesgeven besefte ze dat dit toch niet was wat ze echt wilde. Door haar vaders enthousiasme voor optometrie, durfde zij de stap te zetten om opnieuw te gaan studeren. Zo is optometrie haar passie geworden. Ze heeft niet alleen in België gestudeerd, maar ook in Amerika. Daarover vertelt ze het volgende: “Ik heb het geluk gehad dat ik tijdens het laatste jaar van mijn opleiding Optiek en Optometrie in België stage mocht gaan doen in Oklahoma. Op zes weken tijd heb ik daar enorm veel bijgeleerd over optometrie en visuele training. Daarom besloot ik om in Amerika verder te gaan studeren. Het was een geweldige ervaring, met vriendelijke mensen in een kleine community. In 2006 behaalde ik er mijn doctoraat in de Optometrie.”
Toen ze terug was in België nam Ilka de zaak niet onmiddellijk over, ze is er eerder ingerold. Na twee jaar ging haar papa stilaan met pensioen en in 2009 werd Ilka zaakvoerster. Als jonge, gedreven vrouw had ze haar eigen ideeën. Zo heeft ze de winkel en de hele bovenverdieping van de zaak, waar de oogmetingen en visuele trainingen doorgaan, opgefrist. “Dat was best spannend, maar ik vind het fijn om mijn eigen ding te kunnen doen”, zegt ze erbij.

Optiek versus optometrie
Ilka is dus niet alleen opticien, maar ook optometrist. Het verschil legt ze met plezier uit: “Een opticien is een vakman die gespecialiseerd is in het maken van brillen. Hij kent alles van optische technologie, brilmonturen en brilglazen. Een optometrist is een paramedicus die gespecialiseerd is in het opmeten van de ogen. Hij doet refracties, contactlensaanpassingen, past low vision hulpmiddelen aan en kan ook visuele training geven.” Dat laatste doet Ilka met hart en ziel. Zo helpt ze kinderen met leer- en leesmoeilijkheden, waarbij een oogprobleem aan de basis ligt. Service en kwaliteit is steeds prioriteit bij Ilka. Haar slogan is: “Ik verkoop geen brillen, maar goed zien.” Dat maakt Optometrisch Centrum Nolens net zo uniek!
De impact van corona
Ook voor Ilka heeft de coronacrisis impact gehad, vooral tijdens de eerste lockdown. Ze moest toen haar zaak sluiten. Enkel mensen met dringende situaties, zoals een beschadigd montuur of een gebroken glas, mocht ze helpen. Tijdens de tweede lockdown bleef de zaak wel open en kon ze gelukkig de visuele dienstverlening verderzetten, aangezien optiek- en optometriezaken essentiële zaken zijn. Toch is er ook een klein voordeel aan de coronacrisis: “Sinds de crisis zijn meer mensen beginnen wandelen en zo hebben veel wandelaars mijn winkel ontdekt,” verklaart Ilka. “Dankzij mond-aan-mondreclame heb ik ondertussen klanten in alle hoeken van het land, zelfs in Nederland.” Hasselt is overigens een fijne winkelstad. Vaak combineren klanten een afspraak bij Optiek Nolens met een dagje shoppen. Ilka is zelf een rasechte Hasselaar en door de vele nieuwe winkels en initiatieven ziet ze mooie perspectieven voor de stad.

Een optimistische vooruitblik
2021 gaat Ilka hoopvol tegemoet: “Ik geloof in de toekomst en denk dat mensen beseffen hoe belangrijk hun ogen zijn. Ze dragen er ook meer zorg voor. Dus ik zie alleen maar goede dingen en kijk ernaar uit om weer op een normale manier aan de slag te kunnen gaan.”
Om af te sluiten geeft ze deze tips mee: “Je draagt best een aangepaste bril in functie van je activiteiten. Er is een verschil tussen bijvoorbeeld een sportbril en een computerbril. Verder is het aangeraden om regelmatig korte rustpauzes in te lassen voor je ogen. Probeer na elke 20 minuten nabijwerk gedurende 20 seconden op 20 meter te kijken. Zo ontspannen je ogen, waarbij de stress op het visuele systeem vermindert. En tot slot, bekijk het leven door een roze bril. Het kan mooi zijn, alleen moet je er zelf naar op zoek gaan.”Lieve vrienden, om jullie de beste service en professioneel advies in alle veiligheid te kunnen geven, werkt Ilka enkel op afspraak. Alle gegevens vinden jullie terug op haar website. Volg haar zeker ook op Facebook en Instagram voor de laatste nieuwtjes!
What's Your Reaction?


Dag lieve vrienden, mijn naam is Anthony Auwerx (Story Chaser | @storychaser.be). Ik ben geboren en getogen in Hasselt en ben papa van 4 kinderen. Ik ben Elektrotechnieker en werk op VVM / De Lijn als Buschauffeur. Eigenlijk een uit de hand gelopen hobby door mijn oldtimers waarbij ik gemerkt heb: wat je graag doet, blijf je doen! Mijn passie is fotografie. Voor mij een deel van mezelf. Ik wil een gevoel of sfeer die op dat moment aanwezig is zo goed mogelijk weergeven in mijn foto’s. Het creatieve of kunst bij een verval geeft me zowel rust als een mooi verhaal.